Rozwód – najczęściej popełniane błędy - Edyta Wojciechowska

Posted by | 09 września, 2019 | Bez kategorii | No Comments
rozwód błędy

Osobom zdradzonym, oszukanym, a także poszkodowanym w inny sposób z winy współmałżonka, w głowach nierzadko krążą takie myśli jak adwokat, rozwód, dzieci, przegrana… itd. Przeżywają, śnią o tym, myślą, bo chcą wygrać i boją się, że w czasie tego trudnego okresu, jaki ich czeka, popełnią jakiś błąd. Szukają więc pomocy u adwokatów i liczą na ich cenne rady. To dobre podejście do sprawy.

Często popełniane błędy

Często klienci przychodząc do adwokata, pytają, co mają robić, jak powinni się zachować, co mogą podczas rozwodu, a czego nie. To normalne, że nie chcą popełnić żadnych błędów. Oto te, które są najczęściej popełniane.

Zemsta to błąd numer jeden

Najgorsze co może być, to działanie pod wpływem emocji. Wiadomo, że przykładowo zdrada, która jest częstym powodem rozpadu małżeństwa, nie jest niczym przyjemnym i wywołuje rozmaite emocje, a przede wszystkim chęć zemsty. Jednak to nie tędy droga. Trzeba zapanować nad sobą, wziąć głęboki oddech i skupić się na tym, co w danym momencie najważniejsze. Warto zdać się tu na pomoc doświadczonego adwokata i przede wszystkim należy unikać cennych rad znajomych i rodziny.

Oko za oko, ząb za ząb – on zdradził…, ja też go zdradzę

Osoba zdradzona, gdy się o tym dowiaduje, jest załamana, zrozpaczona, rozgoryczona, poniekąd też zła. Zdarza się nawet, że się obwinia, że nie była dostatecznie dobra dla współmałżonka, może popełniła jakiś błąd, że stało się, jak się stało. Z czasem złość nabiera intensywności, przeradza się w nienawiść i chęć udowodnienia, że osoba zdradzona też może się komuś podobać i z kimś być. Niestety okres przed rozwodem i w czasie rozwodu to nie najlepszy czas na takie sprawy. Wiadomo, każdy ma prawo do szczęścia i ułożenia sobie życia na nowo, ale nie w ten sposób, a już na pewno nie w tym momencie swojego życia. W pierwszej kolejności należy unieważnić małżeństwo, gdyż osoby trzecie mogłyby dość mocno zakłócić właściwy tok sprawy na sali rozwodowej.

Dostęp do poczty elektronicznej, zdjęć itd.

W czasie rozwodu chęć wygrania nabiera ważności zwykle po obu stronach. Każdy dowód na nieuczciwość ze strony współmałżonka zwiększa szansę wygranej na sali rozwodowej. A dowody można znaleźć np. w treści poczty elektronicznej, galerii zdjęć w telefonie, czy wśród materiałów zamieszczonych na portalach społecznościowych. Jeżeli współmałżonek ma do nich dostęp, zapewne prędzej czy później dotrze do informacji, które wykorzysta przeciwko żonie czy mężowi.

Walka o dziecko na sali sądowej

Błędem jest walka o dziecko na sali sądowej. Lepiej wcześniej przedyskutować temat i to na spokojnie. Dziecko to nie przedmiot. Należy ustalić, kto będzie się nim zajmował, kto i w jakiej kwocie będzie uiszczał pieniądze na jego utrzymanie. W razie problemów z dogadaniem się, warto skorzystać z pomocy adwokata.

Warto zgromadzić jak najwięcej dowodów i świadków

Zarówno dowody, jak i świadkowie odgrywają tu bardzo ważną rolę. Im więcej, tym lepiej. To zwiększa szansę na powodzenie w sprawie. Świadkami mogą być nawet członkowie rodziny.

Pomoc adwokata zawsze jest mile widziana

Są rozwody, które rozpoczynają się i kończą na bardzo wysokim poziomie. To znaczy, że podczas rozprawy nie ma kłótni. Dochodzi do unieważnienia małżeństwa w zgodzie i spokoju. Jednak to rzadkość. Chcąc uniknąć wielu problemów, warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata, który nie tylko wiele spraw wyjaśni, ale też pomoże przetrwać ten trudny czas. Będzie też wsparciem na wypadek, gdyby jednak sprawa potoczyła się inaczej, niezgodnie z planem i wstępnymi założeniami. W czym pomoże adwokat?

  • pomoże przygotować dokumentację
  • podpowie, jak zachować się na sali rozpraw
  • wyjaśni wszystkie niejasności związane z rozwodem
  • wesprze w razie potrzeby swoją radą i obszerną wiedzą