Adwokat Edyta Wojciechowska

 

prawo rodzinneAdwokat Edyta Wojciechowska. Jestem adwokatem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, prowadzę Kancelarię Adwokacką w Poznaniu od 1999r. Jestem również mediatorem Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie i mediatorem sądowym Sądu Okręgowego w Poznaniu i Sądu Okręgowego w Koninie. Ukończyłam Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe Prawo Europejskie na Uniwersytecie Łódzkim, studia doktoranckie w PAN Instytucie Nauk Prawnych w Warszawie. Jestem wykładowcą oraz prowadzę szkolenia z zakresu zagadnień prawnych np. prawo rodzinne oraz prawo cywilne, a także z mediacji / arbitrażu.

Uczestniczę w wielu inicjatywach środowisk prawnych, między innymi związanych z ochroną prawną małoletnich, osób poszkodowanych przestępstwem, kobiet i dzieci narażonych na przemoc, czy dotyczących problemów prawnych na tle spraw sprawami transgranicznych. Staram się na bieżąco podnosić swe kwalifikacje dla dobra Klientów, biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach zawodowych, również związanych z podnoszeniem umiejętności jako mediator.
Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, stąd w swej pracy zawodowej szczególną wrażliwością otaczam te najmłodsze Osoby, których bezpieczeństwo, dobro, czy przyszłość jest zagrożone, oraz Ich Opiekunów prawnych, którzy z tak trudnymi relacjami muszą się mężnie zmierzyć.